Usługi hydrauliczne – rzetelna firma z doświadczeniem

Usługi hydrauliczne – rzetelna firma z doświadczeniem

Instalacje domowe nie powinny zostawać bez nadzoru przez dłuższy czas. Zaniedbania powodują poważne konsekwencje, a występujące awarie wymagają profesjonalnej pomocy, którą może zaoferować tylko hydraulik.

Usługi hydrauliczne – zakres działań hydraulika

Hydraulik specjalizuje się w tworzeniu i wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Oprócz tego do jego zadań należy:

  • udrażnianie rur metodą mechaniczną lub ciśnieniową
  • konserwacja instalacji
  • podłączanie urządzeń sanitarnych
  • tworzenie, wymiana i konserwacja instalacji centralnego ogrzewania
  • spawanie instalacji gazowych oraz instalacji centralnego ogrzewania
  • sprawdzanie szczelności instalacji gazowej
  • podłączanie urządzeń gazowych

W zależności od rejonu wykonywania usług cenniki są bardzo różne, ale usługi powinny być na jednym poziomie. Przykładowymi czynnościami wykonywanymi przez hydraulika jest instalacja zestawu hydroforowego w cenie około trzystu złotych za sztukę, demontaż starych punktów hydraulicznych w cenie około stu złotych za sztukę, czy demontaż starej instalacji hydraulicznej wraz z kuciem w cenie około czterdziestu pięciu złotych za metr bieżący.

Firma hydrauliczna – gwarancja na wykonaną pracę

Wykonanie prac związanych z hydrauliką przez profesjonalną firmę zapewni zleceniodawcy wysoką jakość wykonania z zachowanie pisanych wymogów. Zwykle po stworzeniu instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej, czy centralnego ogrzewania otrzymuje się certyfikat, czyli zaświadczenie potwierdzające jakość i prawidłowość wykonanych prac. Dodatkowo powinno się otrzymać dokument potwierdzający odbiór wykonanych instalacji.

Otrzymana gwarancja daje możliwość późniejszej reklamacji, jeśli coś okaże się wadliwe. Bez długoletniej gwarancji nie ma się pewności, czy instalacja została wykonana z zachowaniem najwyższych standardów. Warto poprosić, jeżeli nie jest to już uwzględnione, o zapis w gwarancji dotyczący jak najkrótszego terminu na wykonanie prac związanych z awarią centralnego ogrzewania, przyłącza wodnego lub przyłącza kanalizacyjnego. W takich przypadkach czas bardzo się liczy, a gwarancja szybkości naprawy przynosi chociaż odrobinę spokoju.

Gwarancją zwykle nie obejmuje:

  • mechanicznych uszkodzeń spowodowanych przez zleceniodawcę
  • uszkodzeń i wad powstałych na skutek użytkowania i przechowywania przedmiotu gwarancji niezgodnie z instrukcją jego obsługi
  • napraw podjętych przez zleceniodawcę we własnym zakresie

Jeżeli firma nie zaznaczyła inaczej gwarancja trwać będzie dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie żadna awaria nie powinna być straszna zleceniodawcy, a każda część wymieniona przez zleceniobiorcę bezpłatna – wliczona w koszty pierwotne.

Regularne kontrole instalacji domowych wykonane przez wyuczonych do zawodu specjalistów to podstawa dbałości o swój dom. Zaniedbanie budynku w tym zakresie skutkuje awariami, które paraliżują funkcjonowanie w domu. Posiadanie kontaktu do dobrej firmy hydraulicznej to rzecz niezwykle istotna. Należy o tym pamiętać, żeby w razie kryzysowej sytuacji nie musieć szukać przypadkowej pomocy w internecie.