Pogotowie hydrauliczne, czyli hydraulik 24 h na wszelkie awarie

Pogotowie hydrauliczne, czyli hydraulik 24 h na wszelkie awarie

Awarie sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej to często zdarzenia nagłe, o gwałtownym przebiegu, których skutkiem mogą być znaczne straty finansowe. Zalanie mieszkania, uszkodzenie sprzętów, wyrządzenie licznych szkód sobie albo sąsiadom może być udziałem każdego właściciela nieruchomości. Pomoc fachowców jest w takiej sytuacji nieodzowna i, co ważne dla zminimalizowania strat, powinna być to interwencja natychmiastowa.

Hydraulik 24h siedem dni w tygodniu

Każda skutecznie działająca pomoc hydrauliczna musi być dostępna bez przerwy. Zatkane albo dziurawe rury, uszkodzone uszczelki, pęknięte grzejniki, wybijająca kanalizacja to sceny z życia rozgrywające się o każdej porze dnia i nocy. Dostępność pogotowia hydraulicznego w systemie ciągłym ma więc znaczenie kardynalne. O ile kapiąca woda z kranu tylko irytuje, o tyle lejąca się strumieniem na podłogę jest groźnym żywiołem wymagającym natychmiastowego okiełznania.

Jakie awarie usuwa pogotowie hydrauliczne?

Gdy pojawia się problem z instalacją i jest zagrożenie wycieku znacznej ilości wody pierwszym działaniem powinno być zamknięcie zaworu umożliwiającego przepływ, potem zabezpieczenie podłogi i wezwanie pomocy.

Pracujący w pogotowiu hydraulicy niewielkie uszkodzenia starają się usunąć od ręki, błyskawicznie. Bywa jednak często, że najpierw trzeba wypompować wodę lub ścieki z zalanych pomieszczeń. Nie zawsze da się usunąć usterkę błyskawicznie z powodu złożoności problemu – czasem awaria jest poważniejsza i wymaga więcej czasu – nawet kilku dni. Nie stanowi to żadnego problemu dla firmy zatrudniającej najlepszych fachowców w branży – przyjmą oni i wykonają zlecenie każdej usługi hydraulicznej – zarówno tej wywołanej awarią, jak i każdej innej, planowej związanej z eksploatacją, konserwacją, montażem instalacji lub urządzeń.

Co po awarii?

Wszystkich zdarzeń czy sytuacji przewidzieć się nie da, ale można spróbować im zapobiegać. W tym celu warto poświęcić więcej uwagi serwisowi i konserwacji instalacji grzewczej, wodnej czy kanalizacyjnej działającej w domu. Zapewnia to stała współpraca z doświadczonymi firmami świadczącymi usługi hydrauliczne.

Poza doraźnym działaniem podczas awarii firma świadcząca usługi w ramach pogotowia hydraulicznego przyjmuje zlecenia między innymi na: konserwację i wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej, wymianę i serwisowanie kotłów grzewczych, montaż lub naprawę innych elementów instalacji grzewczej, lokalizację wycieków, montaż i wymianę wodomierzy oraz urządzeń sanitarnych a także wiele innych prac, które są w zakresie kompetencji hydraulików.