Ile zarabia hydraulik? – zarobki w Polsce i za granicą

Ile zarabia hydraulik? – zarobki w Polsce i za granicą

Hydraulik to zawód konkretny i wysoce ceniony w obecnych czasach. Ponadto umożliwia znalezienie dobrze płatnej posady, a także otwiera furtkę przed biznesową niezależnością. Fachowiec ten to inaczej monter instalacji sanitarnych, który zajmuje się montażem oraz naprawą instalacji wodociągowej, sanitarnej oraz centralnego ogrzewania. Hydraulicy, to zazwyczaj osoby, które ukończyły szkoły zawodowe o profilu technicznym, ważne jest również posiadanie doświadczenia a często niezbędne jest posiadanie odpowiednich specjalistycznych uprawnień.

Oprócz usuwania bieżących usterek i awarii zajmuje się także naprawami zaplanowanymi związanymi z modernizacją sieci instalacji wodnej. Przydatne są to różnego rodzaju umiejętności, m.in. spawanie rur, montaż specjalistycznych urządzeń służących do pomiaru ciśnienia ilości przepływu wody, ropy czy gazu. Niezbędna jest znajomość i poprawne odczytywanie rysunków technicznych.

Ile zarabia hydraulik i od czego to zależy?

Wynagrodzenie hydraulika jest uzależnione od miejsca wykonywanej pracy, od rodzaju prowadzonej działalności, ilości klientów i zleceń oraz od ewentualnego bycia zatrudnionym na etacie. Ale przede wszystkim wynagrodzenie uzależnione jest od doświadczenia, wiedzy i umiejętności, jakie posiada.

Najlepsze zarobki osiągają hydraulicy pracujący w dużych miastach, będący właścicielami firm hydraulicznych zatrudniających kilku, kilkunastu fachowców. W dużym Polskim mieście za przepchanie odpływu od wanny trzeba zapłacić od 100 do 150 zł. Z kolei za udrożnienie rury należy liczyć się z kosztem rzędu ok. 250 zł. A zamontowanie np. brodzika to wydatek około 450 zł. Jeżeli zakup części leży po stronie hydraulika, za tę usługę fachowiec także doliczy dodatkową opłatę. W mniejszych miejscowościach, ceny są niższe o ok. 1/3 powyższych kwot.

Według ostatnich obliczeń i statystyk zarobki sięgają 2000 zł – 4000 zł. Oczywiście zdarzają się inne kwoty, które uzależnione są od wielu różnych czynników wspomnianych powyżej. Hydraulik, który nie posiada jeszcze doświadczenia, potrzebuje wsparcia w trakcie wykonywanej pracy, zarobi mniej.

W Polsce taki fachowiec jak białostocki hydraulik jest niezwykle potrzebny, ale nadal niedoceniany mimo upływu wielu lat. Jest to praca ciężka, czasami niewdzięczna, a niekiedy wykonywana na drugim końcu Polski z dala od własnego domu czy rodziny. Zdecydowanie lepsze warunki finansowe znajdzie pracując w Anglii, w Norwegii czy w Niemczech. Wystarczy znać język danego kraju w stopniu komunikatywnym, by móc cieszyć się zarobkami przynajmniej 3-4 razy wyższymi niż w Polsce.

Jakie są zarobki hydraulika w Niemczech?

Stawki uzależnione są od konkretnej części Niemiec. Średnie zarobki na Zachodzie Niemiec wynoszą 2342 euro, na Wschodzie Niemiec 2093 euro, zaś w Berlinie są najwyższe i wynoszą 2904 euro. Najniższe stawki dla hydraulików płacone są w Saksonii. Tutaj hydraulik, który jest po szkole, bez doświadczenia startuje od stawki 9 euro/h, czyli 1570 euro miesięcznie. Stawki dla fachowców z doświadczeniem, świadczących prywatne usługi wynoszą od około 11-15,5 euro/h netto.

Ile zarabia hydraulik w Anglii?

Hydraulik w Wielkiej Brytanii jest na wagę złota i może zarobić około 700 funtów w ciągu tygodnia. Jednak należy zaznaczyć raz jeszcze, że nie jest to lekka praca. Często wykonywana w nocy, w różnych warunkach.

Zarobki hydraulika w Norwegii

Hydraulik z przeciętnym doświadczeniem w Norwegii może zarobić ok. 37,6 tys.koron.

Należy pamiętać, że im większe doświadczenie i wiedzę posiada hydraulik, tym jego zarobki będą wyższe bez względu na to, w którym kraju podejmie on pracę. Ważną kwestią jest również fakt, że hydraulik z prawdziwego zdarzenia jest fachowcem, który zdobywa wiedzę przez lata. Dlatego często posiada już rodzinę, dzieci – wtedy o pracę poza granicami kraju nie jest łatwo głównie z osobistych względów.